wygodne krzesła biurowe

Każdy fotel jest taki sam ? Oczywiście nie jest to prawda. Producenci różnicują swoje produkty na tysiące różnych sposobów. Zacznijmy od najprostszej części fotela biurowego. Są to kółka. Wyróżniamy kółka do powierzchni miękkich oraz do powierzchni twardy. W zależności od powierzchni na której fotel będzie ustawiony możemy wybrać jedną z tych dwóch opcji. Kolejna rzecz, często pomijana to hamulce. Wyróżnijmy dwa podstawowe rodzaje hamulców. Pierwszy z nich to funkcja automatycznego hamowania . Kiedy siedzimy na fotelu biurowym mamy możliwość poruszania się na nim. Kiedy wstajemy krzesła biurowe wyposażony w taki rodzaj hamulców będzie stał nieruchomo. Da się go przesunąć jedynie poprzez obciążenie siedziska własnym ciężarem. Taki rodzaj hamulców może być bardzo przydatny w specjalistycznych miejscach pracy. Drugi rodzaj hamulców to zwykłe ręczne. Wymagane jest abyśmy się schyli i dokonali manualnej blokady. Jednakże takie rozwiązania stosowane są bardziej dla kontenerów dostawianych pod biurka. Stosowanie takiego rozwiązania do fotela biurowego obrotowego jest nieco kłopotliwe.

poliamidowa podstawa krzesłowa    

Kółka mogą mieć różną średnicę. W tym momencie możemy zamówić wszystko, jednakże kółka powinny być dopasowane do całości. Wszystko na zadzie proporcji. Kółka fotele biurowego mogą mieć obudowę zwykłą plastikową, ale zdarzają się wersję na bogatą – czyli chromowane, posrebrzane lub pokryte złoto podobną warstwą.

Kółka zazwyczaj pięć sztuk jest montowanych do podstawy fotela biurowego. Montaż na zasadzie wypchnij i wyciągnij. O podstawach też możemy powiedzieć kilka rzeczy. Najbardziej efektowne i zarazem najdroższe są podstawy krzeseł biurowych wykonane ze stali. Kolejna trochę tańsza wersja, jednakże równie dobrze się prezentująca to podstawa krzesłowa wykonana z aluminium. Trzecia grupa podstaw foteli to poliamidy z dodatkiem włókna szklanego. Charakteryzuje jest niska cena lub po prostu brak dopłaty przy zakupie fotela z takim rodzajem podstawy. Jest to najczęściej wybiera forma. Jej czarna barwa powoduje, że ślady butów nie są aż tak bardzo widoczne.      

Zapisz