wygodne krzesła biurowe

Tematyka foteli biurowych jest nam bliska od ponad 13 lat, dlatego postanowiliśmy podzielić się z Państwem naszą wiedzą.

Definicja.

Fotelem biurowym możemy określić jako wygodne siedzisko z oparciem usytuowane na ruchomej podstawie oraz wyposażone w podłokietniki. Krzesło natomiast określane jest w źródłach podobną definicją - jednakże wykluczając

z konstrukcji podłokietniki.

Praktyka.

Kurczowe trzymanie się w/w definicji w praktyce ma się nijak. Dla zastosowań biurowych słowa fotel i krzesło stały się synonimami. Osoby wyszukujące w internecie najczęściej używają zwrotów krzesło obrotowe i krzesło biurowe obrotowe. Chociaż trzymając się definicji mają na myśli po prostu fotel biurowy. My nie będziemy szli pod prąd, nie zmienimy z dnia na dzień i nie wyedukujemy tysięcy użytkowników wyszukiwarek. W dalszej części serwisu będziemy korzystać z tych praktycznych i potocznie używanych zwrotów.

fotel biurowy na pustkowiu

Ergonomia.

W skrócie ergonomia zajmujemy się opisem związków i relacji pomiędzy człowiekiem a jego otoczeniem i wykonywaną praca. Biurowe stanowisko pracy powinno być wyposażone wygodny i funkcjonalny fotel, który ma ogromny wpływ na komfort pracy. Swoboda ruchów i możliwość przyjęcia pozycji, która nas odpręża w pracy do podstawowa cecha krzeseł obrotowych.  Każdy z nas jest inny pod względem budowy ciała dlatego niezbędna i zarazem podstawowa cecha to regulowana wysokość siedziska i pochylenie oparcia. Wyposażenie w podłokietniki sprawia, że ręce nie wiszą w powietrzu. Wyprofilowane siedzisko i oparcie ma kluczowe rolę - im lepsze dopasowanie do ciała osoby tym wyższy komfort pracy.   

Trwałość.

Fotel do biura kupujemy nie na chwile, ale na lata. Krzesło powinno być zbudowane z solidnych elementów. Ruchomość naszego produktu wymaga, aby podstawa na kółkach była jak najbardziej trwała, odporna na mechaniczne uszkodzenia. Im trwalszy materiał tym lepiej. Podłokietnik powinny być stabilne i przede wszystkim unikajmy plastikowych konstrukcji, które w każdej chwili mogą się popsuć.

Mechanizmy.

Dla laika jedynym mechanizmem jest regulacja siedziska, dół - góra. Takie są wyobrażenia osoby, która używa fotel od święta. Jeśli zadamy to pytanie pracownikowi biurowemu odpowiedź będzie znacznie bogatsza. Praca w biurze na fotele przez 8h dziennie musi być komfortowa a bogactwo mechanizmów i funkcji umożliwia niemal idealnie dopasować krzesło obrotowe do osoby, która będzie na nim siedzieć.  O mechanizmach bardziej szczegółowy rozpiszemy się w kolejnych artykułach.

Zastosowanie.

Nazwa serwisu wskazuje na zastosowanie biurowe, ale nic bardziej mylnego. Fotel biurowych również używamy w domu. Dorośli by dokończy zadanie domowe z pracy, dzieci i młodzież po prostu do nauki. Wybierając fotel do domu również warto postawić na produkty trwałe, wykonane z solidnych materiałów oraz przede wszystkim funkcjonalne. Dzieci są szczególnie narażone na różne wady postawy. Ich domowe centrum musi być wyposażone w krzesło, które uchroni ich przed degradacją zdrowia.

Zapisz

Zapisz

Zapisz