wygodne krzesła biurowe

Biuro to miejsce w którym pracownik spędza blisko osiem godzin dziennie. Miejsce to powinno być zorganizowane tak, by ułatwiać pracę zarówno w sferze umysłowej, jak i mającej znaczenie sferze fizycznej. Pracownik biurowy większość czasu spędza na siedząco. Mimo, że wykonywane zadania mają charakter umysłowy to często pracownik odczuwa pewne aspekty w sferze cielesnej. To czy odczuwany jest komfort fizyczny przez pracownika na krześle w pozycji siedzącej nie jest bez znaczenia. W zależności od stopnia dopasowania krzesła biurowego do ciała użytkownik czuje się komfortowo lub wręcz przeciwnie coś mu przeszkadza i skutecznie dekoncentruje. Krzesła do biura nie powinny być wybierane przez przypadek i przez pryzmat ceny. Jest on ważny proces bo zakupy na stanowiska pracownicze to wybór jednego elementu i powielenie go dla wszystkich pracowników. Jednakże przy dużym zakupie krzeseł można dość mocno negocjować cenę, i otrzymać rabat. Warto więc wybierać krzesła do biura, które będą miały możliwość dopasowania do ciała użytkownika. Pojęcie wygodne krzesła to w tym przypadku za mało. Jest to pojęcie nieobiektywne, bo ludzie różnią się od siebie w sferze fizyczności. Słowo wygodny w tym przypadku dla każdego osoby może znaczyć zupełnie coś innego.

wygodne krzesło do biura

Pewnym biurowym standardem stały się produkty ergonomiczne. Ergonomia to nauka dbająca o człowieka i jego komfort zarówno psychiczny jak i fizyczny.  W kontekście krzeseł oznacza budowę pozwalają na pełny zakres możliwych regulacji. Regulacja siedziska, oparcia oraz podłokietników w celu osiągnięcia pełnego stopnia dopasowana. Tańszym rozwiązaniem stosowanym w krzesłach dla urzędów i małych firm jest budowa oparta na mechanizmie synchronicznym zintegrowanym. Ta wersja to niemal nieskończony zakres możliwości ustawienia pochylenia siedziska z oparciem, często uzupełnia o regulację płyty przesuwu siedziska ( głębokość krzesła ). Dla urzędników, którzy od lat użytkują różnego rodzaju krzesła zalecana jest często regulacją lędźwiowa. Ma ona przywrócić zatrzymać proces przesuwu mięśni dolnego odcinka tego ważnego narządu. Jednocześnie wraz z w/w rozwiązaniem pełni on rolę zapobiegania dolegliwościom kręgosłupa. Regulacja lędźwiowa jest coraz częściej stosowanym mechanizmem dodatkowym, do wszelkich biurowych rozwiązań. Często nieprzyjemny ucisk w pierwszych dniach korzystania z nowego krzesła z regulacją lędźwiową jest dla użytkownika pewnego rodzaju dyskomfortem. Niestety oznacza to, że kręgosłup pracownika jest już w pewien sposób zdegradowany, Regulacją lędźwiowa poprzez ucisk na odpowiednie partie mięśni, wymusza ich powolny proces przemieszczenia do pierwotnej prawidłowej pozycji. Rozwiązania w biurowym krześle do korporacji również wiele nie odbiegają od wersji tańszej – tzw. urzędowej. Dużo częściej stosowany jest w tym przypadku mechanizm synchroniczny z blokadą w 4 -5 pozycjach sterujący pochyleniem siedziska i oparcia. Poza tym stosowany jest również mechanizm regulujący głębokość siedzenia oraz regulator lędźwiowy.

W codziennym biurowym użytkowaniu ważna jest wypełnienie piankowe krzesła. O ile oparcie może być wypełnione pianką lub może przyjmować formę membrany, tak konstrukcja siedziska oparta jest na wypełnieniu piankowym. Stanowi ona wewnętrzna warstwę pomiędzy drewnianym wyprofilowanym stelażem, a pokryciem tkaninowym. Od jakości pianki w dużej mierze zależy czas eksploatacji, w którym pianka w nie będzie ulegała procesowi tzw. wysiedzenia.