wygodne krzesła biurowe

Trudno sobie wyobrazić współczesne biuro bez komputerów i Internetu. Życie człowieka te prywatne jak i te biurowe zostało w całości zdominowane przez te urządzenia oraz tą globalną sieć.  Poprzez rozwój cywilizacji praca w biurze bardzo się zmieniła – szczególnie przepływ dokumentów oraz świadczenie usług i sprzedaż produktów. Niestety nie we wszystkich aspektach pracy w biurze zachodzą ważne zmiany. Dużym problemem biur małych firm i pracowników jest niski standard wyposażenia – szczególnie brak ergonomii stanowiska pracy.

Czym tak naprawdę jest biurowa ergonomia ? Jest to zbiór pewnych zasad, standardów biurowego wyposażenia mających ogromny wpływ na pracownika, jego zdrowie oraz wydajność i jakość pracy. Potrzebne jest tak naprawdę wygodne krzesło, które nie będzie przeszkadzać pracownika. Wygoda z kolei jest pojęcie mało obiektywnym w tym przedmiocie. Dla jednego użytkownika dany model może być wygodny, dla innego kompletnie. Ergonomia zastosowana w ten sposób rozwiązuje ten problem. Do biura dla wybierany jest jeden model krzesła, który następnie powielona jest na wszystkie stanowiska. Niezależnie czy zajmowane są przez kobiety czy też mężczyzn. To jeszcze bardziej uzasadnia potrzebę biurowej ergonomii.

ergonomia w krześle biurowym

Krzesła biurowe ergonomiczne to obecnie standard wyposażenia w wielu firmach. Ale głównie tych większych korporacyjnych lub wszystkich mniejszych dążących do tego modelu. Problem jest w mniejszych firmach, gdzie panuje  wybierane wyposażenie jest w pewien sposób na bakier z ergonomią. Odrzucenie ergonomii nie wynika z działań celowych, lecz jest wynikiem braku wiedzy i pewnego rodzaju zbyt chłodnej kalkulacji. Brak ergonomii, odpowiedniego standardu krzeseł w głównej mierze spowodowany jest bez cenę tego produktu. Im mniejsza firma tym silniejsze jednoosobowe zarządzanie. Sztukę jest przekonać szefa do pewnych rozwiązań, trzeba zrobić wszystko by to on sam to zaproponował. Potrzeba ergonomii jest ogromna, jej brak w krzesłach biurowych poza dekoncentracją, gorszą jakością i wydajnością jest często również przyczyną problemów zdrowotnych. Tak to prawda. Brak dopasowania zewnętrznej konstrukcji krzesła do ciała pracownika powoduje przemieszczanie się mięśni kręgosłupa. Im dłużej trwa taka sytuacja tym gorzej dla ciała i ogólnego stanu dolnych partii tego ważnego narządu w ciele człowieka. Kilku letni okres użytkowania takie nieergonomicznego krzesła zacznie być sygnalizowany licznymi dolegliwościami kręgosłupa. Biurowe bóle kręgosłupa to coraz częstszy problem wielu osób z  średnio pokolenia pracujących w biurach małych firm.