wygodne krzesła biurowe

Małe firmy i ich właściciele, osoby zarządzające dorastają do zmian. Jednakże spowodowane jest to nie ich wewnętrznymi firmowymi potrzebami, lecz pewnego rodzaju obroną. Rynek pracy, walka o pracowników wymusza wręcz podnoszenie standardów pracy. Z drugiej strony w ostatnich latach powstało wiele małych firm, gdzie ich młodzi właściciele są często reprezentantami ideologii korporacyjnej. Próbują wdrażać jej największe auty do własnych mikro firm.

Patrząc z pewnej perspektywy na pracownika biurowego, jego codzienny pobyt w biurze ma ścisły związek z krzeseł biurowym. Poza przerwami, konsultacjami, lunchem czy też wizytą w toalecie pracownik biurowy jest niemal przyklejone. Ta blisko tego przedmiot z ludzkim ciałem powinna dać do myślenia. Przede wszystkim potrzebne jest zdrowo rozsądkowe podejście, nie powielanie błędów wielu firm czyli decyzji podjętej na podstawie ceny. Współczesny pracownik potrzebuje krzesła z dużą dozą regulacji. Kiedyś praca w biurze była zupełnie inna, obecnie pracownicy nie odrywają wzroku od ekranów komputera i rąk od klawiatury. Współczesne wymagania wobec pracowników również ogromnie się zmieniły. Praca w biurowej przestała być sielanką, piciem kawy i rozmowy. Wymagania pracodawców są coraz większe.

Krzesła biurowe

Krzesło biurowe może i ma wpływ na pracownika. Ponad 7 godzin dziennie spędzonych w pozycji, w której siedzisko i oparcie tego przedmiotu ma kontakt z ciałem użytkownika nakazuje racjonalny wybór tego przedmiotu. Przez lata w wielu małych biurach firm czy też urzędów końcowe najważniejsze wyposażenie stanowiska pracy było nieodpowiednie. Krzesła można podzielić na te tanie, nieposiadające zaawansowanej regulacji oraz na te droższe, budowane na solidnych mechanizmach gwarantujących wysoki zakres regulacji. Ta pierwsza grupa z racji najniższych cen jest wszechobecna w sklepach meblowych czy różnorakich sieciach i w tej największej globalnej sieci – W Internecie. Jednakże ten rodzaj asortymentu nie nadaje się kompletnie do użytku intensywnego biurowego – co najwyżej do domowego zacisza.

Wiele przedsiębiorców popełnia ogromny błąd decydując się na najtańsze rozwiązania. Dotyczy to szczególnie małych firm. Zarządzane jednoosobowo w dużej mierze od wielkości budżetu i ogólnego podejście do życia właściciela firmy. A wybór krzesła biurowego dla pracowników, nie powinien być podany situ ekonomicznego. W tym przypadku przez tani rodzaj wyposażenia firma tylko pozornie, krótkotrwale zaoszczędzi. Tani rodzaj uniemożliwia znalezienie komfortu, przyczynia się do problemów z kręgosłupem, powoduje rozprężenie i utrudnia osiągnięcie należytej koncentracji. W ten sposób stawia się pracownikowi przeszkody w jednoczesnym oczekiwaniu ogromnego zaaranżowania. Badania naukowe przeprowadzane na przełomie wieków w Ameryce i Europie Zachodniej nie pozostawiały złudzeń. Ergonomia na stanowisku pracy, czyli tak naprawdę regulowane i wytrzymałe krzesła biurowe są jedynym rozwiązaniem godnym pracownika w celu sprostaniu obciążenia zadaniowego.

Dążenie do zakupu coraz bardziej wytrzymałych przedmiotów co codziennego użytkowania dla człowieka nie jest przypadkowe. Nie jest to również wynikiem tylko i wyłącznie zmiany społeczeństw, pewnego rodzaju dojrzałości w procesach zakupowych. Duże znaczenie w dążeniu do pozyskiwania produktów trwałych, wytrzymałych ma coraz większa skala problemu otyłości. Z roku na rok średnia waga w polskim społeczeństwie zwiększa się. W dużej mierze przyczynia się do tego praca biurowa siedząca, połączona z brakiem czasu na aktywność fizyczną oraz niewłaściwymi nawykami zdrowotnymi.

Wiele nowych biur, które są oddawane do użytku musi być wyposażone w bardziej wytrzymale przedmioty, w szczególności krzesła obrotowe. To właśnie ten produkt jest najważniejszy dla pracownika biurowego. Potrzeba wytrzymałości w tym przedmiocie to czysta kalkulacja. Jeśli to biura zostaną wybrane tanie krzesła wyprodukowane z myślą o dość sporadycznym domowym użytkowaniu, bardzo szybko zostaną uszkodzone. Producent nie uzna reklamacji, okaże się, że krzesło jest użytkowane niezgodnie z instrukcją, bo nie jest przeznaczone dla osób z wagą powyżej 90 kg… A przecież szczególnie mężczyźni zatrudnieni w sektorze biurową często ważą dużo więcej. Zakup krzesła obrotowego z atestem wytrzymałości do 150 kg pozwoli na wieloletnie użytkowanie ( nawet powyżej 10 lat ) bez jakichkolwiek uszczerbków eksploatacyjnych. W tym czasie jeśli  tanie krzesło biurowe będzie musiało być wymienione 2 albo nawet 3 krotnie.

krzesła biurowe do 150 kg

Krzesła biurowe do 150 kg to coraz częściej standard wyposażenia biur. Niezależnie od wagi poszczególny pracowników, na wszystkie stanowiska pracy wybierany jest właśnie ten model. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed problemami dla osób podejmujących decyzje. Z drugiej strony pracodawcy nie ustają w dążeniach o jak najlepsze warunki, komfort pracy dla swoich pracowników. Krzesła  uzyskują certyfikat wytrzymałości bo zbudowane są na solidnych mechanizmach. To z kolei jednocześnie oznacza szeroki zakres regulacji, wynikający z zastosowania takiego mechanizmu. Taki rodzaj krzeseł nazywany jest ergonomicznym i jest niezwykle pożądany w środowisku biurowym pracowniczym.  Ergonomia w biurze ma ogromne znaczenie i bardzo pozytywny wpływ na pracownika oraz dal pracodawcy. Możliwość regulacji to możliwość dopasowania siedziska i oparcia do budowy ciała, tak by uzyskać możliwie maksymalny komfort. To z kolei przekłada się pozytywnie na jakość pracy, większą koncentrację, mniejszą liczbę błędów i pełniej zaangażowanie pracownika w jego zadania.

Biurko i fotele biurowy to para wręcz idealna i doskonała. Nie wyobrażalna jest praca przy biurko na stojąca. Jednakże trwają pierwsze wdrożenia biurek bez foteli do użytku biurowego. Ma to charakter regulowanej wysokości blatu roboczego. Oczywiście jest to technologicznie możliwie. Jednak pytanie komu takie rozwiązanie będzie dedykowane. Bo chyba nie pracownikowi korporacyjnymi, który trudy obciążenia bardzo dobrze rekompensuje ergonomiczny fotel biurkowy.

Obecna forma w okresie drugiej dekady dwudziestego pierwszego wieku to produkty funkcjonalne i o stosunkowo „lekkiej” formie. Obecnie biurko to forma długiego i masywnego blatu, bez ograniczającej zabudowy szafkowej. Postawienie na przestronność to forma i stworzenie miejsca na bardzo duże obciążenie zadaniowe pracownika. Musi on mieć możliwość odpowiednio fizycznego ułożenia zadań – szczególnie gdy jest wzrokowcem.

Fotel biurkowy

Drugi wchodzący bezpośredni kontakt z pracownikiem element to krzesło biurkowe. Dzięki niemu możliwe jest swobodna i dość mobilna praca w obrębie stanowiska pracy. Krzesła biurkowe to obecnie najczęściej wariant z designerską siatką, która wypiera tradycyjne oparcie. Praca przy biurku to często dość stresujące zajęcie dlatego dopływ powietrza, dzięki siatce eliminuje pocenie się. Nowoczesne krzesła biurkowe to przede wszystkim funkcjonalność. Ergonomiczność tych produktów umożliwia ich dopasowanie zarówno do biurka w obrębie stanowiska pracy jak do użytkownika fotela biurowego.  

Ergonomiczne krzesła biurkowe to możliwość pracy dużo przyjemniejszej i mniej obciążającej kręgosłup. Dzięki siatkowej formie oparcia kręgosłupa uzyskuje dodatkowe możliwości. Jest to regulacja lędźwiowa montowana do stelaża, na którym osadzona jest siatka. Dzięki jej elastyczności regulator może oddziaływać na dolny odcinek kręgosłupa. 

 

Nasze społeczeństwo jest wychowywane i nauczone, by nie przepłacać za to co się kupuje. Najczęściej najważniejszym i często jedynym czynnikiem decydującym o wyborze jest jego atrakcyjna cena. Równie istotne są rynkowe trendy i moda produktowa oraz intensywność kampanii społecznych, reklam informujących o danym produkcie. Produkty markowe droższe są równie popularne, ale konieczny jest odpowiedni nakład na marketing.

Często pojawiającym się pytaniem przy wyborze biurowego krzesła – dlaczego jest ono aż tak drogie. Dotyczy to krzeseł polskich producentów. Klient detaliczny przyzwyczajony jest do bardzo taniej oferty importowej i jej powszechności w stacjonarnych sklepach meblowych. Krzesła z importu są bardzo tanie, bo koszty produkty w Azji są mniejsze. Diametralna różnica cenowa wynika z faktu, iż krzesło biurowe z importu wyglądem przypomina polski odpowiednik – jednakże pozbawione jest wielu ważnych użytkowych własności. Gdyby sklepy meblowe decydowały się na tworzenie ekspozycji krzeseł biurowych polskich producentów, klient detaliczny mógłby porównać oba produkty. Wówczas nie pojawiało by się tytułowe pytanie – jakość i możliwości dopasowania krzesła do ciała byłyby odpowiedzią.

Klient detaliczny nie ma możliwość przetestowania polskich krzeseł biurowych i skazany jest wybór oferty importowej. Mimo zakupu przedmiotu biurowego bez zaawansowanych technicznych rozwiązań pozostaje dziwna satysfakcja. Nie dałem się oszukać i nie przepłaciłem. A jest wręcz odwrotnie. Nie przekreślamy przecież produktów z importu, bo tych jakość z roku na roku się poprawia. Krzesła biurowe polskich producentów to często produkty ergonomiczne. Są to przedmioty bardzo poprawiające komfort pracy, ogólną wygodne poprzez idealne dopasowanie kształtów fotela do ciała człowieka ( dzięki odpowiedniej regulacji przed rozpoczęciem użytkowania ). Zapobiega to dość znaczenie kręgosłup i chroni go przed licznymi późniejszymi dolegliwościami. Wynikają one zazwyczaj ze zbyt ubogą wyposażonego fotela do pracy oraz jego niedopasowania do ciała.

Polskie krzesło biurowe

Zupełnie inną sytuację można zastać w biurze średniej i dużej firmy. To nastawienie i świadomość jest zupełnie inna. Cena polskich ergonomicznych krzeseł biurowych nikogo nie dziwi, nie razi. Korporacje poprzez ergonomię stanowiska pracy i wybór polskich krzeseł biurowych inwestują w pracownika. Jest to tak naprawdę inwestycja w rozwój własnej firmie. Pracownik, którego stanowisko wyposażone jest w ergonomiczne krzesło nie jest rozpraszany przez czynniki zewnętrzne. Nie doskwiera mu nie wygoda, nie wierci się i nie rozprasza innych współpracowników. Pracuje dużo bardziej wydajnie i twórczo. Kontrargumentem jest bardzo duży firmowy budżet i możliwość nieliczenia się ceną. Z drugiej strony takie jest prawo każdego. Wracając do polskiego klienta detalicznego. Mimo narzekań na brak środków i trudy wyżycia za pensje „najniższą krajową” stać daną rodzinę na zakup telefonów komórkowych. Każdy domownik nawet ten najmniejszy posiada bardzo drogi telefon. Jest to pewien paradoks polskiego społeczeństwa słynącego z licznych i ciągłych narzekań.

Druga dekada dwudziestego pierwszego wieku to dalsza dominacja i rozwój designu i funkcjonalności krzeseł biurowych. Te pod koniec poprzedniego wieku zaczęły zastępować tradycyjne fotele biurowe i przerodziło się to powstanie rozwiązań lekkich, trwałych i dużo bardzo przyjaznych dla końcowych użytkowników. Rozdzielenie oparcia od siedziska ( lub odwrotnie ) jako rewolucyjna zmiana pozwala na ciągły proces rozwoju i zwiększenia stopnia użyteczności krzeseł  biurowych.

Obecny design to moda na siatkowe oparcia. Jest to odcięcie się od tradycyjnej lub szytej formy. Pytanie czy jest to tak samo wygodne na dobrze wyprofilowane oparcie tapicerowane. Siatka bardzo elastycznie dopasowuje się ciała człowieka. Osadzona na czworokątnym czarnym stelażu ( wokół siatki ) jest doskonałym rozwiązaniem. Poza samym designem jest to praktyczne rozwiązanie. Stały dopływ powietrza do ciała pracownika to pewna forma dodatkowego komfortu. Stres towarzyszy człowiekowi przez cale życie. Ale właśnie w obliczu biurowych sytuacji organizm pracownika intensywnie się poci. Krzesła z siatkowym oparciem to forma najczęściej wybierana do biurowych przestrzeni w korporacjach.

Nowoczesność to nie tylko sam intrygujący wygląd krzesła. To także dodatkowe bardzo praktycznie i poprawiające komfort pracy rozwiązania w budowie biurowego krzesła. Coraz częściej nowoczesne krzesła biurowe to synonim ergonomicznych krzeseł biurowych. Jest to specjalna budowa i „mechanizmowe wyposażanie” krzesła pozwalające stworzyć odpowiednie warunki do pracy. O ergonomii krzesła biurowego decyduje para mechanizmów. Jeden z nich odpowiedzialny jest za synchroniczną regulację oparcia z siedziskiem w celu jak najlepszego dopasowania „krzesłowego” kształtu do ciała pracownika. Drugi mechanizm to regulowana płyta siedziska, czyli możliwość ustawienia preferowanej głębokości siedzenia. Te dwa mechanizm są zintegrowane ze sobą lub występują jako niezależnie działające składowe. Ergonomiczne krzesła biurowe to obecny biurowy standard. Coraz większa świadomość i wiedza w połączeniu z odgórnymi korporacyjnymi wzorcami bardzo mobilizuje średnie i małe firmy to podobnego wyboru. Stawianie na ergonomię w obszarach biurowych to oznaka społecznej i cywilizacyjnej dojrzałości.

Nowoczesne rozwiązania to także regulowane podłokietniki z miękką lub twardą nakładką. Doskonałym uzupełnieniem jest takich rozwiązań regulowany zagłówek, który nie jest używany tak często. Przydaje się jednak w momencie biurowego „zatrzymania się” i zastanowienia się nad rozwiązaniem nurtującego problemu. Kolejnymi technicznymi elementami nowoczesnego krzesła biurowego są system samo-ważący. Dzięki funkcji „ważenia” użytkowania mechanizm dostosowuje siłę sprężystości po zwolnieniu blokady.

Źródło : http://www.ergonomizmbiurowy.pl/category/krzesla-i-fotele-biurowe/

Zapisz

Rywalizacja pomiędzy fotelami a krzesłami biurowymi została wygrana przez ten drugi przedmiot. Dominacja krzeseł i ich udział w rynku rośnie bardzo dynamiczne. W odróżnieniu od foteli – krzesła, dzięki swej budowie umożliwiają szereg różnych rozwiązań funkcjonalnych. Krzesła powstały na bazie foteli, poprzez rozdzielenie formy siedzącej jednolitej na oddzielenie funkcjonujące oparcie i siedzisko.
Ten proces dał bardzo duże techniczno-wizualne możliwości. Przed wszystkim oparcie i siedzisko mogły zostać powierzone inną kolorystyka w ramach tego samego gatunku tkaniny. Dwukolorowe warianty są bardzo popularne. Często ciemne, wręcz czarne siedzisko łączone jest z oparciem, którego kolorystyka ma odpowiadać „barwom firmowym”. Kolejne możliwości, które doskonale przyjęły się to siatkowa forma oparcia. Siedzisko krzesła jest elementem, którego z racji konstrukcji, mechanizmu i płyty siedziska nie da stworzyć w takim wariancie. Oparcie jest elementem dość swobodny i nie ograniczanym przez inne elementy w budowie krzesła. Membrana zamiast tradycyjnego oparcia to stały i dużo bardziej bezpośredni dopływ powietrza do ciała człowieka. Takie rozwiązania dedykowane są dla biur na poddaszu, pomieszczeń ze słabą klimatyzacja. Krzesła biurowe z siatkowym oparciem zmniejszają nadmierną potliwość wynikającą z bardzo stresującego korporacyjnego stylu pracy. Ten rodzaj krzeseł umożliwia wbudowanie regulacji lędźwiowej od zewnątrz tego przedmiotu. Dzięki elastyczności siatki, przez jej strukturę regulator może oddziaływać na dolny odcinek kręgosłupa.
Rozdzielenie oparcia od siedziska bardzo mocno zwiększyło możliwości techniczne. Budowa krzesła stała się dużo bardziej skomplikowana, co bardzo pozytywnie rzutuje na funkcjonalność tego przedmiotu. Postał pewien standard techniczny, gdy poprzez odpowiednie regulatory pozwala krzesła biurowe nazywać wygodnymi i to wymiarze czysto obiektywnym. Spowodowane to zostało przez wdrożenie i oparcie regulacji krzesła na mechanizmie – najczęściej synchronicznym. Jest to regulacji pochylenia oparcia połączona z proporcjonalną regulacja pochylenia siedziska. To rozwiązanie zostało wsparte przez drugi dość ważny mechanizm – płytę przesuwną. Umożliwia on bezpośrednią lub zintegrowana z mechanizmem synchronicznym możliwość dowolnego ustawienia głębokości siedzenia. To połączenie mechanizmów stało się wspomnianym wcześniej standardem. Taka grupa rozwiązania określana jest jako krzesła biurowe ergonomiczne. W połączeniu z siatkowym oparciem został wypracowany model bardzo designerki i uniwersalny.

Krzesło biurowe Etezja
Dla końcowego użytkownika ogromne znaczenie ma wygoda w miejscu pracy. Ergonomia w budowie krzeseł pozwala na niemal idealne dopasowanie krzesła do ciała i potrzeb pracownika biurowego. Ogromną zaletą jest wyeliminowanie niewygodny, zmniejszenie stopnia rozproszenia oraz zapobieganie dolegliwościom kręgosłupa. Z punktu widzenia pracodawcy krzesła ergonomiczne bardzo pozytywnie wpływają na jakość i ciągle rosnąca wydajność pracy.

Fotele biurowe posiadają połączone na stale oparcie i siedzisko. Jest to połącznie wewnętrzne niewidoczne, pokryte elementami skóro podobnym. Wprowadza to niestety wiele różnych ograniczeń. Przede wszystkim jest to brak regulacji asynchronicznej w postaci mechanizmu regulującego pochylenie oparcia z siedziskiem. Jednakże inne mechanizmy umożliwiają odpowiednie regulacje i dostosowania fotela biurowego do potrzeb użytkownika. Kolejnym ograniczeniem takiego rozwiązania jest nie brak możliwość regulacji głębokości siedzenia i wysokości oparcia. Dlatego w fotelach stosuje się wysokie i głębokie siedziska. Pozawala to na dostosowanie tego przedmiotu ( od górnie , bez możliwości regulacji ) do szerokiego grona osób o standardowej budowie ciała. Niekoniecznie dość głęboki fotele okaże się wygodny do osób filigranowych. To samo dotyczy grupy skrajnie przeciwnej – osób z dużą nadwagą. Kolejny minus stałego połączenia oparcia z siedziskiem to zamknięcie na nowy design i rozwiązania funkcjonalne. W ostatnich lata bardzo modne są siatkowe oparcia. Jednakże występują one tylko w krzesłach biurowych. Z racji specyficznej formy membrana oparciowa umożliwia zastosowanie regulatora lędźwiowego.

Fotel biurowy

Obecna moda na biurowe krzesła siatkowe bardzo mocno ogranicza zainteresowanie tradycyjnymi fotelami biurowymi. Te oczywiście charakteryzuje specyficzna budowa i dość duża wygoda. Jednakże aktualna rynkowe trendy są właśnie takie. Fotele biurowe często wybierane są do biur zarządców firmy czy prezesa. Jest nawet specjalny związek językowy -  fotel prezesa – mający  konkretne znaczenie i symbolikę. Tradycyjne fotele biurowe do gabinetu prezesa wykonywane są z najwyższej jakości skór ( często sprowadzanych z południa Europy ) oraz innych składowych budowy fotel o podobnej wysokiej jakości.

Fotele biurowe to często określenie specyficzny foteli gamingowych, które dedykowane są graczom komputerowym. Jest to dość specyficzny produkt – jego profil to pewna forma, która jest powtarzalna niemal w każdym tego typu produkcie. To co odróżnia je od siebie to drobne parametry i kolorystyka. Ciężko jasno określić z czego wynika coraz większa popularność foteli dla graczy o charakterze gamingowym.  Jest to swoista moda w dość specyficznym środowisku. Nie chcemy pisać o produktach, których nie znamy także liczymy na Państwa opinie i sugestie na ten temat.

Krzesło biurowe siatkowe

Bardzo częstą przypadłością jest nazywanie krzeseł biurowych – fotelami. Ma to zazwyczaj miejsce kiedy krzesło jest bardzo designerskie, posiada bardzo wysokie oparcie oraz zagłówek. Oparcie sięgające parę centymetrów pod siedzisko daje takie możliwości – daje takie wrażenie. Często też zagłówek zastosowany w budowie krzesła biurowe – jeszcze bardziej pogłębia iluzoryczne myślenie.  Nawet siatka zamiast tradycyjnego oparcia nie jest w stanie powstrzymać części naszego społeczeństwa przed fotel biurowy zamiast krzesło biurowe.

Żyjemy w czasach w których małe pomieszczenia biurowe zostały zamienione na designerskie otwarte przestrzenie biurowe – w ramach korporacji. To w tych miejscach z racji bardzo dużego biurowego zatrudnienia potrzeba najwięcej krzeseł biurowych. Korporacyjne stanowiska pracy to bardzo powtarzalne składowe całego biura. Organizacja stanowisk pracy to usytuowanie całej pracowniczej załogi w jednej otwartej przestrzeni. Takie rozwiązania zaczerpnięte są z zachodnich oraz amerykańskich wzorców. Takie rozmieszczenie pomaga lepiej wszystkim wydajniej pracować i skupiać się tylko i wyłącznie na pracy. Pracownicy biurowy siedząc blisko siebie – pilnują siebie sami nawzajem.

Nowoczesne stanowiska pracy to masywne i dość proste technicznie biurko. Dużo miejsca na powierzchni blatu ma pomóc w pracy z bardzo dużo ilości dokumentacji techniczno-zadaniowej. W parze z biurkiem występować musi krzesło biurowe. To ono jest praktycznie najważniejsze. Użytkownik – pracownik biurowy jest niemal przyklejony do fotela biurowego niemal osiem godzin dziennie. Z racji powtarzalności stanowisk pracy krzesła biurowe muszą być obiektywnie wygodne – uniwersalne. Dokonując zakupu grupowego , jednego modelu krzesła dla wszystkich stanowisk warto pamiętać o ludzkiej różnorodności. Każdy z pracowników ma specyficzną budowę ciała oraz preferencje.

krzesła biurowe do korporacji

Rozwiązaniem takiego zagadnienia są krzesła biurowe ergonomiczne. To one dają możliwość odpowiedniego wyregulowania i dopasowania w ten sposób „fotelowych kształtów” do wymagań poszczególnych użytkowników. Ergonomia to swoista pomoc dla człowieka – poprawa jego codziennych warunków o charakterze fizycznym oraz psychicznym. Dzięki wygodnemu fotelowi ciało jest odprężone i jednocześnie nie rozprasza umysłu.  Krzesła ergonomiczne to między innym : synchroniczny mechanizm regulacji pochylenia oparcia z siedziskiem oraz mechanizm regulujący głębokość siedzenia ( płyta przesuwna).  Takie rozwiązania to obecnie korporacyjny standard pozwalający pracownikom na dużo bardziej wydajniejszą pracy. Badania naukowe z zachodniej Europy oraz kolebki korporacyjnej Ameryki jasno pokazują jak bardzo poprawia się wydajność pracowników w związku z rozwiązaniami ergonomicznymi. Jest to także profilaktycznie działanie – ochroną przez licznymi dolegliwościami kręgosłupa, które bardzo łatwo nabyć. Doskonałym wyposażeniem korporacyjnego krzesła biurowego są regulowane podłokietniki z miękką lub twardą nakładką.

Na koniec design. Bardzo popularną formą korporacyjną są siatkowe krzesła biurowe. Zastosowanie przewiewnej membrany zamiast tradycyjnego szytego oparcia to doskonałe rozwiązanie w porze letniej. Jest to również obecnie najczęściej wybierany design do biurowych przestrzeni.

 

 

Polska produkcja foteli i krzeseł biurowych jest znana i bardzo doceniana na całym świecie. Polskie firmy doręczają głównie na eksport w obszarze unii europejskiej – jest to obecnie bardzo korzystna forma w postaci kilku bardzo dużych zagranicznych odbiorców. Dużo łatwiej produkować ogromnie duże ilości foteli i krzeseł dla kilku potężnych odbiorców. Duże rozproszenie i małe zamówienie są też potrzebne, ale zyski z nich są mniejsze z racji bardzo częstych zmian na linii produkcyjnej. Wynika to z bardzo dużych możliwości technicznych i rozwiązań, które są udostępniane przez polskich producentów.

W Polsce firmy te działają przez szereg dystrybutorów. Zyskują w ten sposób cenny czas i ograniczają ilość problemów, które w związku ze sprzedażą detaliczną powstają. Sprzedaż hurtowa mniej komplikuje i bardzo porządkuje działania firmy. Często jedna duże firmy i korporacje szukające biurowych krzeseł zwracają się bezpośrednio do producentów. Chcą w ten sposób ominąć dystrybutorów i uzyskać dużo większy rabat na sporą ilość powtarzalnego produktu. Często dotyczy to średniej półki cenowej i bardzo funkcjonalnych ergonomicznych produktów, zwiększających wydajność i komfort dla pracownika w obszarze stanowiska pracy. Klient korporacyjny to często dość wymagają odbiorca, który wymaga przed zakupem testowanie produktów. Wielu producentów, które kilka razy doświadczyło takie testowania odsyła nawet tak dużych odbiorców do lokalnych dystrybutorów.

Polski producent krzeseł biurowych

Krzesła biurowe polskich producentów stały się wzorem dla azjatyckich producentów. Powstają azjatyckiego odpowiedniki polski produktów. Są one dużo tańsze ale powiedzmy szczerze, często zbudowane z gorszych podzespołów oraz nie posiadające tych samych funkcji co oryginały. Temat klientów detalicznych w Polsce jest otoczonym przez importerów, których produkty trafiają do salonów meblowych, gdzie z racji niskiej ceny są wybierane przez detalicznych klientów.  Wydawać by się to mogło straszną rzeczą i ogromnym ciosem dla lokalnej produkcji. Nikt jednak nie rozpacza i każdy producent idzie własną drogą. Najważniejsze jest znalezienie własnej niszy i jej intensywne rozwijanie.

 

 

Zapisz

Praca w biurze to bardzo pożądana i jednocześnie dość obciążająca oraz stresują forma zarabiania pieniędzy. Korporacyjne zachodnie wzorce przywędrowały do naszego kraju a wraz z nimi liczne pozytywne sposoby organizacji pracy oraz wyposażenia biura.  Pracownik korporacyjny to zazwyczaj osoba młoda, często po stadiach. Jest bardzo pozytywnie nastawiona do pracy oraz bardzo ambitna. Z drugiej strony nie zna realiów biurowych oraz charakteryzuje ją mniejsza lub większa naiwność. Dla korporacji takie pracownik jest bardzo cenny. Da się obciążyć bardzo dużo ilość zadań oraz jego ambicja sprawi, że będzie naprawdę się starał. Bańka po pewnym czasie pęka – ale starczy tych korporacyjnych złośliwości – czas na pozytywne biurowe wzorce, standardy wyposażenia w korporacji.

Miejsce pracy to zazwyczaj forma otwartej przestrzeni, w której usytuowane są wszystkie pracownicze stanowiska pracy. Pracownicy blisko siebie to często bardzo dobra motywacja i samokontrola. Z drugiej strony niektóre wybitne jednostki potrzebują ciszy i spokoju. Stanowiska pracy w biurze korporacji to minimalizm i nowoczesność. Biurko maksymalnie długiej i szerokie, koniecznie z wolną przestrzenią na swobodę poruszanie nogami. To tego mały kontener na najcenniejsze elementy – bryła z kilkoma szufladami na kółka. Akcesoria biurowe w zależności od potrzeb – na życzenie każdy otrzyma niezbędne i bardzo ułatwiające pracę materiały. Najważniejszy element nowoczesnego biura to krzesła biurowe.

Ergonomiczne krzesło biurowe z siatkowym oparciem Now

Współczesna biurowa moda to lekkość i zgrabność formy. Krzesło biurowe dla pracownika korporacyjnego z reguły to średnia półka cenowa oraz pewien minimalny standard określany słowem – ergonomia. Ergonomiczne krzesła biurowe dla pracowników to możliwość odpowiedniego ustawienia pochylenia oparcia w połączeniu synchronicznym z siedziskiem. Samo siedzisko ma możliwość regulowania głębokości siedzenia – jest to technicznie określane jako regulator płyty przesuwnej siedziska. Te dwie możliwości umożliwiają uzyskać pozycję, która będzie odpowiednia dla każdego pracownika – niezależnie od jego budowy ciała i preferencji. Obecna moda to ergonomiczne krzesła biurowe z siatkowym oparciem. Jest to najczęściej wybierany wzór w obecnej, drugiej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku. Siatkowe oparcia poza intrygującym designem posiadają bardzo praktyczną własność – przewiewność. Jest to bardzo przyjemna funkcja dopływu świeżego powietrza do ciała człowieka. Jest to szczególnie przydatne dla osób z nadwagą lub nadmiernie pocących się.

 

 

Zapisz

Zapisz

Wiadomość o tym że jest się w ciąży kobieta bardzo długo trzyma w tajemnicy. Pracują w biurze nie daje nic poznać po sobie. Pierwszy dowiadują się rodzicie i teście. Jest to wspaniała wiadomość dla wszystkich. Kobieta jest bardzo skryta, martwi się. Pierwszy okres ciąży to często nieustanne wizyty w toalecie. Każda kobieta i ciąża to indywidualna sprawa i nie ma jednej instrukcji jak dokładnie będzie – trzeba to po prostu przeżyć.

Ale wróćmy do tematu, kobiety w ciąży chcą pracować coraz dłużej – szczególnie jeśli się dobrze czują. Może nie są tak efektywne, ale wykonują przydzielane im zadania i działa ich zmysł twórczy. Pracując w biurze w pozycji siedzącej muszą mieć przydzielony odpowiedni fotel umożliwiający dopasowanie do ciała kobiety i dane okresu ciąży. Bardzo ważne jest dostarczenie na stanowisko kobiety ciężarnej odpowiedniego krzesła, jeśli takowego nie posiadała. Naszym zdaniem najlepszym mechanizmem regulującym dopasowanie będzie krzesło biurowe wyposażone w asynchroniczną regulację. Oznacza to regulacja siedziska i oparcia nie będzie miała charakteru synchronicznego. Mechanizm synchroniczny również nadawałby się w takim przypadku jednakże bardziej i dającym lepsze możliwość jest mechanizm asynchroniczny. Każda kobieta to jednostka bardzo indywidualna i również preferencje w tym temacie mogą być zróżnicowane.

krzesło biurowe dla kobiety w ciąży

Naszym zdaniem w każdej firmie powinno zwracać się komfort pracy kobiet w ciąży. Stworzenie im dogodniejszych warunków niż dotychczas skłoni się dłuższego okresu pracy. Jest to bardzo ważne, w miejscu kobiety wybierające się na zwolnienie lekarskie trzeba przyuczyć i wdrożyć nową osobę. Taki proces wymaga czasu. Proponujemy posiadanie w zapasie krzesła obrotowego z mechanizmem asynchronicznym, który mógłby stać się przechodnim elementem wyposażenia stanowisk pracy kobiet w ciąży. W najbliższym czasie na pewno zwiększy się dzietność oraz modeli rodziny dwa plus jeden będzie się zmieniał i przechodził w model dwa plus dwa.

Zapisz

Decydując się na zakup przedmiotu do wyposażenia biurowego stanowiska pracy powinniśmy mieć świadomość intensywności jego użytkowania. Praca w biurze to coraz częściej ośmiogodzinna bardzo intensywna praca umysłowa z fizyczną obecnością przy wyznaczonym stanowisku pracy. Można być powiedzieć parafrazująca znane powiedzenie jakie stanowisko pracy taka praca. W tak niezbyt udanej parafrazie jest jednak sporo prawdy. Jak pokazują badania naukowe wpływ jakości oraz ergonomiczności wyposażenia ma duży wpływ na wydajność pracy danych jednostek pracowniczych. Poprawia też się ich samopoczucie oraz wydajność. Badania dotycz ą wpływu krzesła biurowego na jego użytkownika w przestrzeni biurowej i o tym dalej będę pisał.

Do użytku biurowego zakupywane są produkty spełniające oczekiwania kierownictwa, kształtem i kolorystyką pasujące do marki firmy i biurowego wnętrza. Ale sam wygląd tak naprawdę w tym przypadku ma niewielkie znaczenie. Liczy się faktyczna budowa fotela i jej stopień użyteczności. Przestrzegam przed nabraniem na często pojawiający się slogan – wygodny. To słowa w przypadku krzeseł obrotowym i foteli biurowych nie mówi tak naprawdę nic. Bowiem słowo to ma charakter bardzo mocno subiektywny. Każdy z nas jest inny i posiada specyficzną niepowtarzalną budowę ciała połączona z pewnymi preferencjami, które nabywamy przez całe nasze życie.

Krzesło biurowe z siatką   Krzesło biurowe soon  

Krzesła biurowe obrotowe powinny być ergonomiczne. Dokonując zakup pytajmy czy dany fotel lub krzesło są ergonomiczne. Ergonomia w budowie krzesła jest zawarta w dwóch mechanizmach. Jeden z nich to regulowanie głębokości siedzenia, drugi to regulowanie synchroniczne siedziska z oparciem. Te dwa mechanizmy zapewniają możliwość niemal idealnego dopasowania tego przedmiotu do ciała człowieka. Pojawia się więc pewien uniwersalizm i możliwość dopasowania danego krzesła do każdego człowieka – poprzez odpowiednie wyregulowanie pokrętłami i dźwigniami przed rozpoczęciem użytkowania.

Zauważam, że im większa firma tym świadomość właściwego wyboru wyposażenia jest większa. W dużych i średnich firmach stawia się tylko i wyłącznie na ergonomię. Dla pracownika stwarza się jak najlepsze warunki w celu długoterminowej inwestycji w jego rozwój i zwiększenie wydajności pracy. Przy okazji osoba ta się pozytywnie nastawiona do pracy i firmy. Przy okazji mamy pewność, że poprzez ergonomię uda się zapobiec dolegliwościom kręgosłupa. Praca w biurze potrafi być i tak naprawdę jest bardzo obciążająca dla umysłu. Podczas niej ciało pracownika powinno być zrelaksowane. Zmęczenie psychiczne i znużenie przychodzi bardzo często. Ciało pracownika biurowego, nie może być dodatkowo obciążana niewygodnym i nieprofesjonalnym krzesłem na stanowisku pracy. Źródło : http://www.mjdesign.com.pl/krzesla-biurowe.html

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Gdy zamierzamy kupić krzesło obrotowe do użytku domowego a posiadamy już biurko powinniśmy przed dokonaniem zakupu zwrócić uwagę na kilka czynników. Mało osób zdaje sobie sprawę z możliwości wyboru rodzaju kółek do fotela obrotowego. Do użytku domowego można zastosować dwa rodzaje kółek – do powierzchni miękkich jak np. wykładzina dywan oraz do powierzchni twardych jak panele, drewno czy płytki. Nie jest to może wielka rzecz ale dość istotna. Kiedy będziemy mieli taki wybór? Przede wszystkim gdy zamawiamy krzesło u producenta lub sprzedawcy zaopatrującego się w fotele biurowe polskich producentów. Bardzo dużo liczba krzeseł obrotowych pochodzenia azjatyckiego jest specyficzne zbudowana z podzespołów, które nie da się wymienić. Warto więc stawiać na polskie produkty, które chociaż są trochę droższe ale mamy pewność co do ich jakości.

Krzesło obrotowe do biurka
Krzesło obrotowe do biurka

Wybierając Krzesło obrotowe do biurka , które jest już zakupione warto dokonać pomiarów biurka. Przyjęte kiedy standardy wysokości blatów biurek wraz z rozwojem innowacyjności oraz nowego designu mogą się zmienić. Warto więc zmierzyć wysokość blatu biurku i od niej odliczyć grubość płyty z której wykonany jest blat. Uzyskamy wynik określający wysokość od podłoża do spodu blatu. Jeśli udamy się na zakupy fotela biurowego lub tylko zrobić rozeznanie w dziedzinie krzeseł obrotowych ten wymiar jest niezbędny, W branży foteli biurowych dokonała się rewolucja jeśli chodzi o wygląd, w większości wypadków zgodna z dawnymi standardami wymiarowymi. Jaki błędu chcemy uniknąć. Przede wszystkim chodzi o by nie kupić krzesło obrotowe z podłokietnikami do biurka zbyt wysokiego, lub ze zbyt ograniczoną regulacji wysokości fotela . Problem jaki się pojawia to blokowanie się lub tracie podłokietników przy bliskim kontakcie z biurkiem. Oczywiście można wyregulować na tyle wysokość krzesła obrotowego by fotel zmieścił pod blat biurka, ale pogorszy się komfort pracy osoby na niej siedząca. Monitor komputera nie będzie na wprost głowy lecz wyżej, co kłóci się już z definicją ergonomicznego stanowiska pracy. Ale przecież nie chodzi o trzymanie się definicji – najważniejsze jest nasza wygoda i właściwa postawa siedząca. A w takim przypadku nie będzie ani jednego ani drugiego. Kupując krzesło obrotowe do biurka należy dokonać właściwego wymiarowania. Oczywiście będąc konsumentem mamy prawo do zwrotu produktu – jednakże nie może nosić on śladów użytkowania. Aby sprawdzić czy fotel obrotowy jest ok – musimy go zmontować a wtedy zwrot będzie już nie możliwy.

Zapisz

Zapisz