wygodne krzesła biurowe

Decydując się na zakup przedmiotu do wyposażenia biurowego stanowiska pracy powinniśmy mieć świadomość intensywności jego użytkowania. Praca w biurze to coraz częściej ośmiogodzinna bardzo intensywna praca umysłowa z fizyczną obecnością przy wyznaczonym stanowisku pracy. Można być powiedzieć parafrazująca znane powiedzenie jakie stanowisko pracy taka praca. W tak niezbyt udanej parafrazie jest jednak sporo prawdy. Jak pokazują badania naukowe wpływ jakości oraz ergonomiczności wyposażenia ma duży wpływ na wydajność pracy danych jednostek pracowniczych. Poprawia też się ich samopoczucie oraz wydajność. Badania dotycz ą wpływu krzesła biurowego na jego użytkownika w przestrzeni biurowej i o tym dalej będę pisał.

Do użytku biurowego zakupywane są produkty spełniające oczekiwania kierownictwa, kształtem i kolorystyką pasujące do marki firmy i biurowego wnętrza. Ale sam wygląd tak naprawdę w tym przypadku ma niewielkie znaczenie. Liczy się faktyczna budowa fotela i jej stopień użyteczności. Przestrzegam przed nabraniem na często pojawiający się slogan – wygodny. To słowa w przypadku krzeseł obrotowym i foteli biurowych nie mówi tak naprawdę nic. Bowiem słowo to ma charakter bardzo mocno subiektywny. Każdy z nas jest inny i posiada specyficzną niepowtarzalną budowę ciała połączona z pewnymi preferencjami, które nabywamy przez całe nasze życie.

Krzesło biurowe z siatką   Krzesło biurowe soon  

Krzesła biurowe obrotowe powinny być ergonomiczne. Dokonując zakup pytajmy czy dany fotel lub krzesło są ergonomiczne. Ergonomia w budowie krzesła jest zawarta w dwóch mechanizmach. Jeden z nich to regulowanie głębokości siedzenia, drugi to regulowanie synchroniczne siedziska z oparciem. Te dwa mechanizmy zapewniają możliwość niemal idealnego dopasowania tego przedmiotu do ciała człowieka. Pojawia się więc pewien uniwersalizm i możliwość dopasowania danego krzesła do każdego człowieka – poprzez odpowiednie wyregulowanie pokrętłami i dźwigniami przed rozpoczęciem użytkowania.

Zauważam, że im większa firma tym świadomość właściwego wyboru wyposażenia jest większa. W dużych i średnich firmach stawia się tylko i wyłącznie na ergonomię. Dla pracownika stwarza się jak najlepsze warunki w celu długoterminowej inwestycji w jego rozwój i zwiększenie wydajności pracy. Przy okazji osoba ta się pozytywnie nastawiona do pracy i firmy. Przy okazji mamy pewność, że poprzez ergonomię uda się zapobiec dolegliwościom kręgosłupa. Praca w biurze potrafi być i tak naprawdę jest bardzo obciążająca dla umysłu. Podczas niej ciało pracownika powinno być zrelaksowane. Zmęczenie psychiczne i znużenie przychodzi bardzo często. Ciało pracownika biurowego, nie może być dodatkowo obciążana niewygodnym i nieprofesjonalnym krzesłem na stanowisku pracy. Źródło : http://www.mjdesign.com.pl/krzesla-biurowe.html

Zapisz

Zapisz

Zapisz