wygodne krzesła biurowe

Praca w biurze wydaje się być bardzo bezpieczna dla zdrowia. Nikt rozpoczynając karierę w biurze firmy nie zakłada, ze jego zdrowie jego ciała ( fizycznie ) może ucierpieć. Oczywiście jest gotowy na stres i nerwy, ale te obecnie są w każdym miejscu pracy. Warto nauczyć się jak najszybciej pracować w takich warunkach. Bardzo pomaga w tym wiara we własne możliwości, ale również twardy charakter. Trzeba być zaangażowanym w wykonywane zadania w 100 %, a wyjście z biura po ośmiu godzinach pracy powinno zakończyć się całkowitym odcięciem od biurowej rzeczywistości. Brak szczelnego rozgraniczenia sfery zawodowej i prywatnej, prędzej czy później doprowadzi zdiagnozowania groźnych chorób cywilizacyjnych.

Wielu osobom wydaje się, że praca w biurze jest bardzo przyjazna dla ciała. Ale czy ośmiogodzinna praca siedząca jest dla człowieka naturalna. Oczywiście, że nie. Paradoksalnie w ostatnim czasie więc skarg na problem z kręgosłupem pochodzi z biurowych przestrzeni. Pracownicy fizyczni są w ciągłym ruchu i budują w ten sposób silny kręgosłup. Jednocześnie zdecydowanie mniej go obciążają, bo ich stanowiska pracy wyposażone są w nowoczesne maszyny i technologie. Źródłem tych problemów z kręgosłupem wśród pracowników biurowych jest przede wszystkim zbyt niski standard krzeseł biurowych. Szczególnie dotyczy to małych firm, gdzie wyposażenie od wielu lat nie było wymieniane, jest całkowicie zużyte lub po prostu nie są to krzesła ergonomiczne. Ergonomiczny standard coraz częściej staje się pewnego rodzaju jasnym wskazaniem jakie funkcje powinien mieć dany model krzesła. Wytyczne te są ogólne dostępne i zostały opracowane wraz z licznymi badaniami naukowymi. Od nowoczesnego i bezpiecznego dla zdrowia krzesła wymaga się odpowiedniej budowy, która poza wytrzymałością zagwarantuje pełny system regulacji. Końcowy użytkownik będzie sam decydował o ustawieniu siedziska, oparcia w przestrzeni 3D.  Wymagania te spełniają mechanizmy synchronicznej z uzupełnieniem o regulowaną płytę przesuwu siedziska. Takie przedmioty powinny posiadać również regulację lędźwiową. W zależności od ogólnej budowy krzesła stosowany jest odpowiedni mechanizm lędźwiowy.

Krzesło bezpieczne dla zdrowia w biurze

Często niestety to sami pracownicy są sobie winni. Po pierwsze pracownikowi biurowemu nie może zabraknąć odwagi by zgłosić fatalny, lub nieergonomiczny stan swojego fotela. Wielu pracowników szczególnie ze starszego pokolenia bardzo obawia się, często niesłusznie, że tego typu sygnalizacja przyczyni się do utraty pracy. Młodsze pokolenia pracowników częściej użytkują już ergonomiczną wersje krzesła biurowego. Jednakże i tu nie jest tak dobrze, jakby tego można było oczekiwać. Wiele osób, które rozpoczynają prace w biurze jest nieświadoma możliwości regulacyjnych krzesła, które zastali na własnym stanowisku pracy. W pierwszy dniu pracy usiedli na krzesło i użytkują je tak do dziś, bez żadnych prób dopasowania. To poważny problem. Inwestycja pracodawcy w ergonomiczne stanowiska jest marnowana.