wygodne krzesła biurowe

Polska produkcja foteli i krzeseł biurowych jest znana i bardzo doceniana na całym świecie. Polskie firmy doręczają głównie na eksport w obszarze unii europejskiej – jest to obecnie bardzo korzystna forma w postaci kilku bardzo dużych zagranicznych odbiorców. Dużo łatwiej produkować ogromnie duże ilości foteli i krzeseł dla kilku potężnych odbiorców. Duże rozproszenie i małe zamówienie są też potrzebne, ale zyski z nich są mniejsze z racji bardzo częstych zmian na linii produkcyjnej. Wynika to z bardzo dużych możliwości technicznych i rozwiązań, które są udostępniane przez polskich producentów.

W Polsce firmy te działają przez szereg dystrybutorów. Zyskują w ten sposób cenny czas i ograniczają ilość problemów, które w związku ze sprzedażą detaliczną powstają. Sprzedaż hurtowa mniej komplikuje i bardzo porządkuje działania firmy. Często jedna duże firmy i korporacje szukające biurowych krzeseł zwracają się bezpośrednio do producentów. Chcą w ten sposób ominąć dystrybutorów i uzyskać dużo większy rabat na sporą ilość powtarzalnego produktu. Często dotyczy to średniej półki cenowej i bardzo funkcjonalnych ergonomicznych produktów, zwiększających wydajność i komfort dla pracownika w obszarze stanowiska pracy. Klient korporacyjny to często dość wymagają odbiorca, który wymaga przed zakupem testowanie produktów. Wielu producentów, które kilka razy doświadczyło takie testowania odsyła nawet tak dużych odbiorców do lokalnych dystrybutorów.

Polski producent krzeseł biurowych

Krzesła biurowe polskich producentów stały się wzorem dla azjatyckich producentów. Powstają azjatyckiego odpowiedniki polski produktów. Są one dużo tańsze ale powiedzmy szczerze, często zbudowane z gorszych podzespołów oraz nie posiadające tych samych funkcji co oryginały. Temat klientów detalicznych w Polsce jest otoczonym przez importerów, których produkty trafiają do salonów meblowych, gdzie z racji niskiej ceny są wybierane przez detalicznych klientów.  Wydawać by się to mogło straszną rzeczą i ogromnym ciosem dla lokalnej produkcji. Nikt jednak nie rozpacza i każdy producent idzie własną drogą. Najważniejsze jest znalezienie własnej niszy i jej intensywne rozwijanie.

 

 

Zapisz