wygodne krzesła biurowe

Rywalizacja pomiędzy fotelami a krzesłami biurowymi została wygrana przez ten drugi przedmiot. Dominacja krzeseł i ich udział w rynku rośnie bardzo dynamiczne. W odróżnieniu od foteli – krzesła, dzięki swej budowie umożliwiają szereg różnych rozwiązań funkcjonalnych. Krzesła powstały na bazie foteli, poprzez rozdzielenie formy siedzącej jednolitej na oddzielenie funkcjonujące oparcie i siedzisko.
Ten proces dał bardzo duże techniczno-wizualne możliwości. Przed wszystkim oparcie i siedzisko mogły zostać powierzone inną kolorystyka w ramach tego samego gatunku tkaniny. Dwukolorowe warianty są bardzo popularne. Często ciemne, wręcz czarne siedzisko łączone jest z oparciem, którego kolorystyka ma odpowiadać „barwom firmowym”. Kolejne możliwości, które doskonale przyjęły się to siatkowa forma oparcia. Siedzisko krzesła jest elementem, którego z racji konstrukcji, mechanizmu i płyty siedziska nie da stworzyć w takim wariancie. Oparcie jest elementem dość swobodny i nie ograniczanym przez inne elementy w budowie krzesła. Membrana zamiast tradycyjnego oparcia to stały i dużo bardziej bezpośredni dopływ powietrza do ciała człowieka. Takie rozwiązania dedykowane są dla biur na poddaszu, pomieszczeń ze słabą klimatyzacja. Krzesła biurowe z siatkowym oparciem zmniejszają nadmierną potliwość wynikającą z bardzo stresującego korporacyjnego stylu pracy. Ten rodzaj krzeseł umożliwia wbudowanie regulacji lędźwiowej od zewnątrz tego przedmiotu. Dzięki elastyczności siatki, przez jej strukturę regulator może oddziaływać na dolny odcinek kręgosłupa.
Rozdzielenie oparcia od siedziska bardzo mocno zwiększyło możliwości techniczne. Budowa krzesła stała się dużo bardziej skomplikowana, co bardzo pozytywnie rzutuje na funkcjonalność tego przedmiotu. Postał pewien standard techniczny, gdy poprzez odpowiednie regulatory pozwala krzesła biurowe nazywać wygodnymi i to wymiarze czysto obiektywnym. Spowodowane to zostało przez wdrożenie i oparcie regulacji krzesła na mechanizmie – najczęściej synchronicznym. Jest to regulacji pochylenia oparcia połączona z proporcjonalną regulacja pochylenia siedziska. To rozwiązanie zostało wsparte przez drugi dość ważny mechanizm – płytę przesuwną. Umożliwia on bezpośrednią lub zintegrowana z mechanizmem synchronicznym możliwość dowolnego ustawienia głębokości siedzenia. To połączenie mechanizmów stało się wspomnianym wcześniej standardem. Taka grupa rozwiązania określana jest jako krzesła biurowe ergonomiczne. W połączeniu z siatkowym oparciem został wypracowany model bardzo designerki i uniwersalny.

Krzesło biurowe Etezja
Dla końcowego użytkownika ogromne znaczenie ma wygoda w miejscu pracy. Ergonomia w budowie krzeseł pozwala na niemal idealne dopasowanie krzesła do ciała i potrzeb pracownika biurowego. Ogromną zaletą jest wyeliminowanie niewygodny, zmniejszenie stopnia rozproszenia oraz zapobieganie dolegliwościom kręgosłupa. Z punktu widzenia pracodawcy krzesła ergonomiczne bardzo pozytywnie wpływają na jakość i ciągle rosnąca wydajność pracy.