wygodne krzesła biurowe

Druga dekada dwudziestego pierwszego wieku to dalsza dominacja i rozwój designu i funkcjonalności krzeseł biurowych. Te pod koniec poprzedniego wieku zaczęły zastępować tradycyjne fotele biurowe i przerodziło się to powstanie rozwiązań lekkich, trwałych i dużo bardzo przyjaznych dla końcowych użytkowników. Rozdzielenie oparcia od siedziska ( lub odwrotnie ) jako rewolucyjna zmiana pozwala na ciągły proces rozwoju i zwiększenia stopnia użyteczności krzeseł  biurowych.

Obecny design to moda na siatkowe oparcia. Jest to odcięcie się od tradycyjnej lub szytej formy. Pytanie czy jest to tak samo wygodne na dobrze wyprofilowane oparcie tapicerowane. Siatka bardzo elastycznie dopasowuje się ciała człowieka. Osadzona na czworokątnym czarnym stelażu ( wokół siatki ) jest doskonałym rozwiązaniem. Poza samym designem jest to praktyczne rozwiązanie. Stały dopływ powietrza do ciała pracownika to pewna forma dodatkowego komfortu. Stres towarzyszy człowiekowi przez cale życie. Ale właśnie w obliczu biurowych sytuacji organizm pracownika intensywnie się poci. Krzesła z siatkowym oparciem to forma najczęściej wybierana do biurowych przestrzeni w korporacjach.

Nowoczesność to nie tylko sam intrygujący wygląd krzesła. To także dodatkowe bardzo praktycznie i poprawiające komfort pracy rozwiązania w budowie biurowego krzesła. Coraz częściej nowoczesne krzesła biurowe to synonim ergonomicznych krzeseł biurowych. Jest to specjalna budowa i „mechanizmowe wyposażanie” krzesła pozwalające stworzyć odpowiednie warunki do pracy. O ergonomii krzesła biurowego decyduje para mechanizmów. Jeden z nich odpowiedzialny jest za synchroniczną regulację oparcia z siedziskiem w celu jak najlepszego dopasowania „krzesłowego” kształtu do ciała pracownika. Drugi mechanizm to regulowana płyta siedziska, czyli możliwość ustawienia preferowanej głębokości siedzenia. Te dwa mechanizm są zintegrowane ze sobą lub występują jako niezależnie działające składowe. Ergonomiczne krzesła biurowe to obecny biurowy standard. Coraz większa świadomość i wiedza w połączeniu z odgórnymi korporacyjnymi wzorcami bardzo mobilizuje średnie i małe firmy to podobnego wyboru. Stawianie na ergonomię w obszarach biurowych to oznaka społecznej i cywilizacyjnej dojrzałości.

Nowoczesne rozwiązania to także regulowane podłokietniki z miękką lub twardą nakładką. Doskonałym uzupełnieniem jest takich rozwiązań regulowany zagłówek, który nie jest używany tak często. Przydaje się jednak w momencie biurowego „zatrzymania się” i zastanowienia się nad rozwiązaniem nurtującego problemu. Kolejnymi technicznymi elementami nowoczesnego krzesła biurowego są system samo-ważący. Dzięki funkcji „ważenia” użytkowania mechanizm dostosowuje siłę sprężystości po zwolnieniu blokady.

Źródło : http://www.ergonomizmbiurowy.pl/category/krzesla-i-fotele-biurowe/

Zapisz