wygodne krzesła biurowe

Pojęcie wytrzymałości związanego z miejscem pracy szczególnie tym biurowym rośnie w naturalnym sposób. Po pierwsze w ostatniej dekadzie zwiększyła się zdecydowanie intensywność pracy biurowej, siedzącej. Po drugie polskie społeczeństwo regularnie co roku mniej lub więcej przybiera na wadze. Jest to związane z wspomnianym wcześniej ścisłe siedzącym trybem pracy. Pracuje się więcej, mniej czasu na odpowiednie posiłki, regularne odżywianie oraz przede wszystkim aktywność fizyczną.

Zagadnienie wytrzymałości przebija się często w urzędowych zapytaniach ofertowych. Ten rodzaj określenia krzesła pojawił się wraz z możliwością badania wytrzymałości krzeseł, przez niezależne źródła certyfikujące. Oczekiwanie, wręcz żądanie pisemnego potwierdzenie wytrzymałości to próba zabezpieczenia się przed nietrafionym zakupem. Odpowiedzialność w wyborze krzeseł dla pracowników dużego urzędu spada na jedną osobę. Z drugiej strony urzędowe przetargi są dość specyficzne, bo wygrywa oferta z propozycja najniższej ceny. Urząd broni się przed zbyt niską jakością odpowiednimi wymaganiami. Jest to rozsądne, pozwalające jednym wymogiem odseparować całą tanią ofertę z importu. Do biur urzędów wybierane są produkty polskiej produkcji. Nawet po okresie gwarancji łatwiej uzyskać pewną wyeksploatowaną część do krzesła biurowego wyprodukowanego w Polsce, nawet jeśli zostało już na dobre wycofane z oferty produktowej.

krzesła biurowego wyprodukowanego w Polsce

Wytrzymałość krzeseł biurowych ma jeszcze drugie dno. Zatrudnienie w sektorze biurowym przyspieszyło. Liczba nowych miejsc pracy cały czas rośnie. Powstają nowoczesne biurowce. Niskie koszty zatrudnienia oraz dobre wykształcenie młodych Polaków przyciąga zachodni kapitał. Powstają tu filie zachodnich firm. Szczególnie dotyczy to sektora biurowego – usługowego. Na zachodzie Europy jak również coraz bardziej w naszym kraju modny jest outsourcing. Naturalny wzrost zatrudniania w biurze to naturalne coraz większy przypadki otyłości pracowników. Duży lub wręcz ogromny nadmiar kilogramów nowego pracownika powinien skutkować dedykowanym stanowiskiem pracy. Wiele osób naiwni myśli, że wspomniana certyfikowana wytrzymałość do 150 kg rozwiązuje ten problem. Tak, ale tylko w pewnym stopniu. W krześle dla takiej osoby potrzeba wytrzymałości jako rozwiązań dedykowanych. Szersze niż standardowo siedzisko, regulowane do zewnątrz podłokietniki, wysoko jakość pianek siedziska i oparcia to główne rozwiązania, które umożliwią osiągnięcie wygody dla osoby tak bardzo otyłej. Więcej o polskiej produkcji krzeseł biurowych : http://fotelbiurowy.info.pl/ergonomiczne-fotele-biurowe/13-dobre-bo-polskie-ale-drozsze

 

Współczesne krzesła dla pracowników biurowych, a szczególnie ich standard budowy powinien być adekwatny do całego biurowego świata. Wymagania wobec pracowników, powinny przełożyć się na wymagania wobec krzesła. Nowoczesne przestrzenie biurowe firm to powtarzalne stanowiska pracy. Pracownicy niezależnie od wyglądu i budowy ciała, płci i wagi będą użytkować te same produkty. W związku z tym konieczne jest wręcz oczekiwanie od krzeseł szerokie zakresu możliwości regulacyjnych. Z drugiej strony Polskie społeczeństwo regularnie co roku przybiera na wadze. Jest to oczywiście pewnego rodzaju choroba cywilizacyjna, pokłosie zdominowania społeczeństw przez korporacyjny model pracy.

Wspomniana korporacja nie pozwala na inny rodzaj krzeseł, niż te ergonomiczne. Ergonomia jest to nauka, filozofia, która nie pozwala zapomnieć o najważniejszym elemencie tej biurowej układanki – człowieka. Postulaty ergonomiczne to poprawa warunków pracy w celu podniesienia komfortu fizycznego jak i psychicznego. W biurze ergonomia to tak naprawdę ergonomiczne krzesła biurowe. Czyli jakie ? Tu należy podać właśnie tytułowe określenie – regulowane i wytrzymałe.

Wszystko zaczyna się tak naprawdę o mechanizmu krzesła. Łączy on siedzisko i oparcie ( specjalnym łącznikiem ) oraz przez system łapek i pokręteł daje końcowemu użytkownikowi pełnię władzy nad krzesłem. Wygoda przestaje być czymś jednoznacznie narzucanym z góry. W przypadku zakup tanich krzeseł w ogóle można zapomnieć o jakiejkolwiek wygodzie. Mechanizm krzesła biurowego zamontowany jest pod siedziskiem. W zależności od rodzaju umożliwia większy lub mniej zakres możliwości.  Mechanizm umożliwia blokadę oparcia z siedziskiem w wielu lub skończonej ilości pozycji.

krzesła z wytrzymałością do 150 kg

Wiele pozycji to mechanizmy synchroniczne zintegrowane, są tańsze i używane są to krzeseł ze średniej półki, dedykowanej do małych firm, ale przede wszystkim urzędów, gdzie to cena jest równie ważna. Ten rodzaj regulatora nie posiada ochrony pleców przed uderzeniem oparcia. Uniemożliwia to sama konstrukcja tego mechanizmu. Użytkownika tak skonstruowanego krzesła ma do dyspozycji 2-3 łapki regulacyjne i pokrętło regulacji wysokości oparcia. Kolejna wersja mechanizmu to pełny synchroniczny. Skończona ilość pozycji blokady ( zazwyczaj 4-6 pozycji ) daje jednocześnie ochronę przed uderzeniem oparcia w plecy. Ten rodzaj regulatora jest popularny w krzesłach dedykowanych do korporacji, większych firm. Uzupełnieniem takiego mechanizmu jest regulacja przesuwu siedziska. Występuje ona jako oddzielny mechanizm albo jest zintegrowany z płyta przesuwu. 

Równie ważne co wymaganie regulowane, jest oczekiwanie wytrzymałości. Szczególnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się krzesła biurowe z atestem wytrzymałości do 150 kg. Oczywiście taki rodzaj certyfikowanej wytrzymałości wpływa na wyższa cenę krzesła. Jednakże budowa krzesła na zaawansowanych mechanizmach, szeroki zakres regulacji oznacza niemal zawsze zwiększą wytrzymałość krzesła. Źródło informacji : http://www.poradybiurowe.pl/klucz-do-biznesu/wytrzymale-i-ergonomiczne-krzesla-do-biznesu/