wygodne krzesła biurowe

Współczesne krzesła dla pracowników biurowych, a szczególnie ich standard budowy powinien być adekwatny do całego biurowego świata. Wymagania wobec pracowników, powinny przełożyć się na wymagania wobec krzesła. Nowoczesne przestrzenie biurowe firm to powtarzalne stanowiska pracy. Pracownicy niezależnie od wyglądu i budowy ciała, płci i wagi będą użytkować te same produkty. W związku z tym konieczne jest wręcz oczekiwanie od krzeseł szerokie zakresu możliwości regulacyjnych. Z drugiej strony Polskie społeczeństwo regularnie co roku przybiera na wadze. Jest to oczywiście pewnego rodzaju choroba cywilizacyjna, pokłosie zdominowania społeczeństw przez korporacyjny model pracy.

Wspomniana korporacja nie pozwala na inny rodzaj krzeseł, niż te ergonomiczne. Ergonomia jest to nauka, filozofia, która nie pozwala zapomnieć o najważniejszym elemencie tej biurowej układanki – człowieka. Postulaty ergonomiczne to poprawa warunków pracy w celu podniesienia komfortu fizycznego jak i psychicznego. W biurze ergonomia to tak naprawdę ergonomiczne krzesła biurowe. Czyli jakie ? Tu należy podać właśnie tytułowe określenie – regulowane i wytrzymałe.

Wszystko zaczyna się tak naprawdę o mechanizmu krzesła. Łączy on siedzisko i oparcie ( specjalnym łącznikiem ) oraz przez system łapek i pokręteł daje końcowemu użytkownikowi pełnię władzy nad krzesłem. Wygoda przestaje być czymś jednoznacznie narzucanym z góry. W przypadku zakup tanich krzeseł w ogóle można zapomnieć o jakiejkolwiek wygodzie. Mechanizm krzesła biurowego zamontowany jest pod siedziskiem. W zależności od rodzaju umożliwia większy lub mniej zakres możliwości.  Mechanizm umożliwia blokadę oparcia z siedziskiem w wielu lub skończonej ilości pozycji.

krzesła z wytrzymałością do 150 kg

Wiele pozycji to mechanizmy synchroniczne zintegrowane, są tańsze i używane są to krzeseł ze średniej półki, dedykowanej do małych firm, ale przede wszystkim urzędów, gdzie to cena jest równie ważna. Ten rodzaj regulatora nie posiada ochrony pleców przed uderzeniem oparcia. Uniemożliwia to sama konstrukcja tego mechanizmu. Użytkownika tak skonstruowanego krzesła ma do dyspozycji 2-3 łapki regulacyjne i pokrętło regulacji wysokości oparcia. Kolejna wersja mechanizmu to pełny synchroniczny. Skończona ilość pozycji blokady ( zazwyczaj 4-6 pozycji ) daje jednocześnie ochronę przed uderzeniem oparcia w plecy. Ten rodzaj regulatora jest popularny w krzesłach dedykowanych do korporacji, większych firm. Uzupełnieniem takiego mechanizmu jest regulacja przesuwu siedziska. Występuje ona jako oddzielny mechanizm albo jest zintegrowany z płyta przesuwu. 

Równie ważne co wymaganie regulowane, jest oczekiwanie wytrzymałości. Szczególnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się krzesła biurowe z atestem wytrzymałości do 150 kg. Oczywiście taki rodzaj certyfikowanej wytrzymałości wpływa na wyższa cenę krzesła. Jednakże budowa krzesła na zaawansowanych mechanizmach, szeroki zakres regulacji oznacza niemal zawsze zwiększą wytrzymałość krzesła. Źródło informacji : http://www.poradybiurowe.pl/klucz-do-biznesu/wytrzymale-i-ergonomiczne-krzesla-do-biznesu/